Reprodukcje obrazów. Zapraszamy po dobrą jakość i cenę.

Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Rama

Rama

Wysokość

Wysokość

Szerokość

Szerokość

Reprodukcje

Reprodukcje obrazów

Reprodukcje to obrazy, które zostały utworzone przez skopiowanie oryginalnego obrazu olejnego artysty.

Reprodukcje obrazów olejnych różnią się od oryginalnych obrazów olejnych, które są często przedmiotem zainteresowania kolekcjonerów i muzeów. Reprodukcje obrazów olejnych mogą być jednak czasami traktowane jako dzieła sztuki same w sobie.

Reprodukcje obrazów olejnych można oznaczyć kilkoma różnymi kategoriami.

Pracownia: stworzona w pracowni mistrza, być może przy ich opiece lub udziale.

Krąg: dzieło stworzone przez osobę związaną z oryginalnym artystą w trakcie lub w latach bezpośrednio następujących po życiu artysty.

Dokładność: dokładna lub częściowa imitacja znanego dzieła słynnego artysty.

Styl: interpretacja stylu artysty wykonana przez kogoś innego w późniejszym terminie

Historia

Ślady reprodukcji malarstwa olejnego znajdują się od XVI wieku. Tradycyjnie uczniowie dawnych mistrzów uczyli się malowania, pracując w stylu swoich nauczycieli.

Ten proces naśladowania pracy mistrza pozwoliłby uczniowi przećwiczyć umiejętny tryb malowania przed opracowaniem własnego podejścia. Wielu znanych artystów stosowało tę praktykę, jak John Singer Sargent, Edgar Degas i Pablo Picasso.

Być może najbardziej znanym ze wszystkich uczniów, którzy uczyli się reprodukcji, był Leonardo da Vinci. Zaczynając jako praktykant pod kierunkiem mistrza rzeźbiarza i malarza Andrei Del Verrocchio, Leonardo nauczyłby się malować w stylu samego mistrza. Mówi się, że po tym, jak Leonardo wspaniale pomógł Verrocchio w malowaniu Chrztu Chrystusa, mistrz postanowił nigdy więcej nie dotykać pędzla.

Kwestie dotyczące praw autorskich

Istnieje kilka kwestii związanych z fałszowaniem dzieł sztuki i naruszaniem praw autorskich, które dotyczą reprodukcji obrazów olejnych. Prawa autorskie różnią się w zależności od kraju, ale w USA nie ma naruszenia praw autorskich, które dotyczy obrazu 70 lat po śmierci artysty. 

Reprodukcje

Aktywne filtry