Nokturny w malarstwie - obrazy z nocnymi pejzażami. Obrazy olejne i obrazy na płótnie. Ręcznie malowane obrazy utalentowanych artystów na sprzedaż w Knickknacks.pl w dobrych cenach.

Filtruj według

Wysokość

Wysokość

Szerokość

Szerokość

Orientacja

Orientacja

Nokturny

Nokturny w malarstwie 

Malarstwo nokturnowe to termin ukuty przez Jamesa Abbotta McNeilla Whistlera w celu opisania stylu malarskiego, który przedstawia sceny przywołujące noc lub przedmioty, gdy pojawiają się w zasłonie światła, o zmierzchu lub przy braku bezpośredniego światła. W szerszym użyciu termin ten odnosi się do każdego obrazu sceny nocnej lub utworu nocnego, takiego jak Nocna straż Rembrandta.

Whistler użył tego terminu w tytule swoich prac do przedstawienia obrazów o „marzycielskim, zamyślonym nastroju”, stosując muzyczną nazwę. Tytułował także dzieła, używając innych terminów związanych z muzyką, takich jak „symfonia”, „harmonia”, „studium” lub „aranżacja”, aby podkreślić cechy tonalne i kompozycję oraz odreagować treść narracyjną. Użycie terminu „nokturn” może być związane z ruchem tonalistycznym Amerykanów z przełomu XIX i XX wieku, który charakteryzuje się „miękkim, rozproszonym światłem, stonowanymi tonami i zamglonymi konturami, które nasycają dzieła z silnym poczuciem nastroju. ”Wraz ze scenami zimowymi nokturny były częstym tematem tonalistycznym. Frederic Remington użył tego terminu również w swoich nocnych scenach z amerykańskiego Starego Zachodu.

Nocny pejzaż na sprzedaż w Knickknacks.pl

W naszej galerii znajdą Państwo szereg obrazów przedstawiających sceny nocne, w najróżniejszych technikach i stylach.

Nokturny

Aktywne filtry