Obrazy ze zwierzętami na sprzedaż w Knickknacks.pl. Obrazy kotów, obrazy psów, obrazy ptaków i dzikich zwięrząt w najróżniejszych technikach. Zapraszamy do naszej galerii obrazów olejnych w świetnych cenach.

Filtruj według

Rama

Rama

Wysokość

Wysokość

Szerokość

Szerokość

Orientacja

Orientacja

Obrazy - zwierzęta

Zwierzęta w sztuce

Zwierzęta od dawna są częścią historii sztuki. Przedstawiano je w rytuałach religijnych jako mityczne stworzenia, inkarnacje bogów i bogiń, symbolicznie w sztuce chrześcijańskiej lub po prostu jako zwierzęta domowe. Niektóre z najwcześniejszych znanych obrazów przedstawiają zwierzęta szczotkowane na ścianach jaskiń ponad 40 000 lat temu. Sztuka może pomóc nam odkryć nasze relacje z dziką przyrodą i pomóc nam myśleć o tym, jak dbamy o zwierzęta i środowisko. Jak pisali Deleuze i Guattari, „sztuka jest nieustannie nawiedzana przez zwierzę” . Pragnienie przypisania symboliki zwierzętom dzielącym nasz świat łączy kultury ludzkie na przestrzeni czasu. Odkąd ludzie po raz pierwszy zaczęli rysować na ścianach jaskini, świat zwierząt służył jako niekończące się źródło fascynacji. Niezależnie od tego, czy artyści używali ich dosłownie czy w przenośni, z ludzkimi podmiotami lub bez nich, przedstawienia zwierząt w sztuce przypominają nam nie tylko o sobie, ale także o cechach i cechach, które im przypisujemy. Zwierzęta były reprezentowane na różne sposoby, jako symbole, nauczyciele lekcji moralnej, muzy estetyczne i naukowe, gadające stworzenia lub towarzysze. Dowodząc kompozycją i konstruując znaczenia, służyli jako naczynia szczęścia, niepokoju, problemów środowiskowych, ról płciowych i innych. Od pierwszych rysunków w jaskiniach do późniejszych dekoracyjnych, symbolicznych lub alegorycznych przedstawień, przedstawienie zwierząt w sztukach wizualnych wiele mówi o naszych czasach i relacjach między naszymi dwoma światami.

Obrazy kotów - towarzysz od tysięcy lat

Kot był ulubionym przedmiotem artystów w różnych kulturach od prehistorii po współczesność. Spektakularne rytownictwo naskalne w Libii sprzed 7000 lat pokazuje najstarszą walkę kotów w sztuce; Babilończycy wierzyli, że dusze kapłanów zostały eskortowane do raju przez pomocnego kota; Pablo Picasso był znany z tego, że kochał koty i często przedstawiał je jako dzikich drapieżników, podczas gdy wiktoriańskie koty były pokazywane w kochających grupach rodzinnych z matkami dbającymi o swoje figlarne kocięta. Dziś kot jest jednym z najpopularniejszych domowych zwierząt domowych na świecie, a sztuka kotów jest niezwykle popularna na całym świecie.

Obrazy psów - wierność i przyjaźn

Reprezentacje psów w sztuce stały się bardziej rozbudowane w miarę rozwoju poszczególnych ras i rozwijania się relacji między człowiekiem a psem. Sceny myśliwskie były popularne w średniowieczu i renesansie. Psy zostały przedstawione jako symbol przewodnictwa, ochrony, lojalności, wierności, czujności i miłości. W miarę jak psy stały się bardziej oswojone, pokazywano je jako zwierzęta towarzyszące, często malowane na kolanach kobiety. W całej historii sztuki, głównie w sztuce zachodniej, psy są symbolami statusu i zwierzakami w malarstwie. Psy zabrano do domów i pozwolono im mieszkać w domu. Byli cenieni jako część rodziny i byli wysoko cenieni przez klasy wyższe, które wykorzystywały je do polowań i mogły sobie pozwolić na ich wyżywienie. Psy myśliwskie były na ogół związane z arystokracją. Tylko szlachta mogła trzymać psy myśliwskie, co oznaczałoby status. Portrety psów stały się coraz bardziej popularne w XVIII wieku, a ustanowienie The Kennel Club w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii w 1873 r. Oraz American Kennel Club w 1884 r. Wprowadziły standardy rasowe lub „obrazki słowne”, co dodatkowo sprzyjało popularności portretowania psa.

Obrazy ptaków - ptactwo w sztuce

Do tej pory nie przeprowadzono odpowiednich badań nad ptakiem w sztuce, pomimo naszej fascynacji ptakami i pomimo bogactwa złożonych znaczeń związanych z nimi w różnych kulturach. Wiele pogańskich bogów jest związanych z ptakami, a dynastie i imperia przyjęły potężne ptaki jako swoje symbole. Ptaki występują w wielu mitach o stworzeniu i reprezentują ludzką duszę w wielu religiach. Możemy prześledzić obrazy ptaków od malowideł jaskiniowych z epoki paleolitu do współczesności i we wszystkich kulturach świata: są malowane, narysowane, mozaikowe, rzeźbione, haftowane i ceramiczne ptaki. Ptaki są przedstawiane jako fantazyjne iluminacje lub podmiot drobiazgowych studiów ornitologicznych.

Obrazy - zwierzęta

Aktywne filtry