Pejzaże

Pejzaże

Malarstwo pejzażowe - krajobrazy

Malarstwo pejzażowe, zwane także sztuką pejzażową, to obrazowanie pejzaży w sztuce - naturalnych scenerii, takich jak góry, doliny, drzewa, rzeki i lasy, szczególnie tam, gdzie głównym tematem jest szeroki widok - z elementami ułożonymi w spójną kompozycję . W innych pracach tła krajobrazowe dla postaci mogą nadal stanowić ważną część pracy. Niebo prawie zawsze jest uwzględniane w widoku, a pogoda często stanowi element kompozycji. Szczegółowe krajobrazy jako odrębny przedmiot nie występują we wszystkich tradycjach artystycznych i rozwijają się, gdy istnieje już wyrafinowana tradycja reprezentowania innych przedmiotów.

Dwie główne tradycje wywodzą się z malarstwa zachodniego i sztuki chińskiej, w obu przypadkach sięgających ponad tysiąca lat. Uznanie elementu duchowego w sztuce krajobrazu jest obecne od jego początków w sztuce wschodnioazjatyckiej, czerpiąc z daoizmu i innych tradycji filozoficznych, ale na Zachodzie staje się wyraźne tylko dzięki romantyzmowi.

Widoki krajobrazowe w sztuce mogą być całkowicie wyobrażone lub skopiowane z rzeczywistości z różnym stopniem dokładności. Jeśli głównym celem zdjęcia jest przedstawienie rzeczywistego, określonego miejsca, w szczególności budynków w widocznym miejscu, nazywa się to widokiem topograficznym. Takie widoki, niezwykle powszechne jak druki na Zachodzie, są często postrzegane jako gorsze niż krajobrazy dzieł sztuki, chociaż rozróżnienie nie zawsze jest znaczące; podobne uprzedzenia istniały w sztuce chińskiej, gdzie malarstwo literackie zwykle przedstawiało wyobrażone poglądy, podczas gdy profesjonalni artyści malowali prawdziwe poglądy.

Pejzaże na sprzedaż w Knickknacks.pl

Wśród naszego wyboru obrazów znajdą Państwo między innymi:

  • Pejzaż zimowy 

Obrazy przedstawiające miesiące zimowe - często wprowadzają melancholie, spokój, poczucie ciszy i równowagi.

  • Pejzaż wiosenny

Reprezentują energie, powrót życia, radość i chęć tworzenia. 

  • Pejzaż górski

Budzą w człowieku poczucie małości wobec potęgi natury, są monumentalne, nierzadko emanują grozą Pejzaż górski może zaprzeć oglądającemu dech w piersiach.

  • Pejzaż morski

Rodzaj malarstwa, który przedstawia krajobraz morski z łodziami, statkami, wybrzeża oraz sceny batalistyczne na morzu. Nierzadko powiązany jest z motywem podróży.

  • Pejzaż wiejski

Sielankowy klimat i bliskość natury - najczęstsze tematy przedstawiane na wiejskich pejzażach. Pejzaże wiejskie mogą przywoływać najpiękniejsze wspomnienia i dawać chwilę wytchnienia tym, którzy żyją w betonowych miastach.

  • Nocny pejzaż

Zwany inaczej nokturnem - obraz przedstawiający scenę nocną, zwłaszcza w przyrodzie

Pejzaże

Aktywne filtry