Realizm, Malarstwo realistyczne młodych polskich artystów. U nas znajdą Państwo realistyczne obrazy na płótnie, i nie tylko. Zapraszamy, nasza niezwykła sztuka czeka na Państwa w niskich cenach. Posiadamy realistyczne portrety, pejzaże i wiele innych.

Filtruj według

Wysokość

Wysokość

Szerokość

Szerokość

Orientacja

Orientacja

Obrazy realistyczne

Realizm w sztuce

Realizm, zwany czasem naturalizmem, w sztuce jest na ogół próbą prawdziwego przedstawienia tematu, bez sztuczności i unikania artystycznych konwencji, lub nieprawdopodobnych, egzotycznych i nadprzyrodzonych elementów. Realizm był szeroko rozpowszechniony w sztuce i może być w dużej mierze kwestią techniki i treningu oraz unikania stylizacji.

W sztukach wizualnych iluzjonistyczny realizm to dokładne odwzorowanie form życia, perspektywy oraz szczegółów światła i koloru. Ale realistyczne lub naturalistyczne dzieła sztuki mogą, podobnie jak zamiast realizmu iluzjonistycznego, być „realistami” w swoich przedmiotach i podkreślać to, co przyziemne, brzydkie lub obrzydliwe. Jest to typowe dla XIX-wiecznego ruchu realistycznego, który rozpoczął się we Francji w latach 50. XIX wieku po rewolucji 1848 r., a także realizmu społecznego, regionalizmu lub realizmu zlewu kuchennego. Malarze realistów odrzucili romantyzm, który zdominował francuską literaturę i sztukę, a jego korzenie sięgają pod koniec XVIII wieku.

Istnieją inne ruchy odwołujące się do realizmu w innych sztukach, takie jak opery werdyzm, realizm literacki, realizm teatralny i włoskie kino neorealistyczne.

Historia realizmu w sztuce

Jednak realizm nie został świadomie przyjęty jako program estetyczny aż do połowy XIX wieku we Francji. Rzeczywiście realizm może być postrzegany jako główny trend w francuskich powieściach i obrazach w latach 1850–1880. Jednym z pierwszych określeń tego realizmu była „Mercure français du XIXe siècle” w 1826 r., W którym słowo to używane jest do opisania doktryny oparte nie na naśladowaniu przeszłych osiągnięć artystycznych, ale na prawdziwym i dokładnym przedstawieniu modeli, które oferuje natura i współczesne życie artysty. Francuscy zwolennicy realizmu zgodzili się, odrzucając sztuczność zarówno klasycyzmu i romantyzmu akademii, jak i konieczność współczesności w skutecznym dziele sztuki. Próbowali przedstawić życie, pozory, problemy, obyczaje i obyczaje klas średnich i niższych, wyjątkowych, zwyczajnych, pokornych i nieosłoniętych. Rzeczywiście, sumiennie postanowili odtworzyć wszystkie dotychczas ignorowane aspekty współczesnego życia i społeczeństwa - jego postawy umysłowe, warunki fizyczne i warunki materialne.

Obrazy realistyczne na sprzedaż w Knickknakcks.pl

Zamiast wyidealizowanych przedstawień rzeczywistości malarze realistyczni często przedstawiali zwykłych robotników, a portretowani ludzie w zwykłym otoczeniu angażowali się w rzeczywiste działania. Jeśli taka sztuka przemawa do Ciebie, zapraszamy do zakupu prac z gatunku realizmu w naszym serwisie.

Obrazy realistyczne

Aktywne filtry