Ekspresjonizm, Malarstwo ekspresjonistyczne młodych polskich artystów. U nas znajdą Państwo ekspresje, obrazy na płótnie, i nie tylko. W Knickknacks.pl znajdą Państwo espresjonistyczne portrety, pejzaże, akty i wiele innych.

Filtruj według

Wysokość

Wysokość

Szerokość

Szerokość

Orientacja

Orientacja

Obrazy ekspresjonistyczne

Malarstwo ekspresjonistyczne

Ekspresjonizm jest ruchem modernistycznym, początkowo w poezji i malarstwie, wywodzącym się z Niemiec na początku XX wieku. Jego typową cechą jest przedstawianie świata wyłącznie z subiektywnej perspektywy, radykalnie zniekształcając go w celu uzyskania efektu emocjonalnego w celu wywołania nastrojów lub pomysłów. Ekspresjoniści starali się wyrazić sens [3] doświadczenia emocjonalnego, a nie rzeczywistości fizycznej.

Ekspresjonizm rozwinął się jako styl awangardowy przed pierwszą wojną światową. Pozostał popularny podczas Republiki Weimarskiej, szczególnie w Berlinie. Styl objął szeroką gamę sztuk, w tym architekturę ekspresjonistyczną, malarstwo, literaturę, teatr, taniec, film i muzykę.

Termin ten czasami sugeruje niepokój. W sensie historycznym wielu starszych malarzy, takich jak Matthias Grünewald i El Greco, bywa nazywanych ekspresjonistami, choć termin ten stosuje się głównie do dzieł XX wieku. Ekspresjonistyczny nacisk na indywidualną i subiektywną perspektywę scharakteryzowano jako reakcję na pozytywizm i inne style artystyczne, takie jak naturalizm i impresjonizm.

Historia ekspresjonizmu

Styl wywodzi się głównie z Niemiec i Austrii. Było wiele grup malarzy ekspresjonistów, w tym Der Blaue Reiter i Die Brücke. Der Blaue Reiter (Niebieski jeździec, nazwany na cześć obrazu) miał siedzibę w Monachium, a Die Brücke pierwotnie miał siedzibę w Dreźnie (chociaż niektórzy członkowie później przenieśli się do Berlina). Die Brücke działał dłużej niż Der Blaue Reiter, który był tylko razem przez rok (1912). Ekspresjoniści byli pod wpływem różnych artystów i źródeł, w tym Edvarda Muncha, Vincenta van Gogha i sztuki afrykańskiej. Zdawali sobie również sprawę z pracy Fowistów w Paryżu, która wpłynęła na tendencję ekspresjonizmu do arbitralnych kolorów i wstrząsających kompozycji. W reakcji i przeciwstawieniu się francuskiemu impresjonizmowi, który podkreślał renderowanie wizualnego wyglądu przedmiotów, ekspresjoniści starali się przedstawić emocje i subiektywne interpretacje. Uważali, że nie było ważne, aby odtworzyć przyjemne z estetycznego punktu widzenia tematy artystyczne, ale raczej przedstawić żywe reakcje emocjonalne za pomocą mocnych kolorów i dynamicznych kompozycji. Kandinsky, główny artysta grupy Der Blaue Reiter, wierzył, że dzięki prostym kolorom i kształtom widz może dostrzec nastroje i uczucia na obrazach, teorię, która zachęciła go do zwiększenia abstrakcji.

Obrazy ekspresjonistyczne na sprzedaż w Knickknacks.pl

Dzisiaj, młodzi polscy artyści kontynuują malarstwo w tym nurcie. W naszym serwisie znajdziesz emanujące emocjami dzieła dostępnie dla Ciebie. Nasze obrazy próbują przekazać emocje i znaczenie, a nie rzeczywistość. Każdy artysta ma swój unikalny sposób „wyrażania” swoich emocji w swojej sztuce. Aby wyrazić emocje, przedmioty i postacie są często zniekształcone ub przesadzone. Jednocześnie kolory są często żywe i szokujące.

Obrazy ekspresjonistyczne

Aktywne filtry