Obrazy minimalistyczne młodych polskich artystów. Minimalizm w Knickknacks.pl pozwoli dobrać sztukę do Twoich wnętrz. Zapraszamy, nasza wyjątkowa sztuka czeka na Państwa w świetnych cenach. .

Filtruj według

Wysokość

Wysokość

Szerokość

Szerokość

Orientacja

Orientacja

Obrazy minimalistyczne

Minimalizm, malarstwo minimalistyczne

W sztukach wizualnych, muzyce i innych mediach minimalizm jest ruchem artystycznym zapoczątkowanym w sztuce zachodniej po II wojnie światowej, najsilniej z amerykańskimi sztukami wizualnymi w latach sześćdziesiątych i wczesnych siedemdziesiątych. Wybitni artyści związani z minimalizmem to Donald Judd, Agnes Martin, Dan Flavin, Carl Andre, Robert Morris, Anne Truitt i Frank Stella. Ruch ten jest często interpretowany jako reakcja na abstrakcyjny ekspresjonizm i modernizm; przewidywał współczesne postminimalne praktyki artystyczne, które rozszerzają lub odzwierciedlają pierwotne cele minimalizmu.

Historia minimalizmu w sztuce

Minimalizm w sztuce wizualnej, ogólnie nazywany „sztuką minimalną” i „ABC Art” pojawił się w Nowym Jorku na początku lat 60. XX wieku, gdy nowi i starsi artyści zmierzali w kierunku abstrakcji geometrycznej; eksploracja poprzez malowanie w przypadku Franka Stelli, Kennetha Nolanda, Al Helda, Ellswortha Kelly'ego, Roberta Rymana i innych; oraz rzeźby w pracach różnych artystów, w tym Davida Smitha, Anthony'ego Caro, Tony'ego Smitha, Sol LeWitt, Carla Andre, Dana Flavina, Donalda Judda i innych. Rzeźba Judda została zaprezentowana w 1964 r. W Green Gallery na Manhattanie podobnie jak pierwsze dzieła Flavina w świetle fluorescencyjnym, podczas gdy inne przodujące galerie na Manhattanie, takie jak Leo Castelli Gallery i Pace Gallery, zaczęły również prezentować artystów skupionych na abstrakcji geometrycznej. Ponadto odbyły się dwie znaczące i wpływowe wystawy muzealne: Struktury podstawowe: młodsza rzeźba amerykańska i brytyjska pokazane w dniach 27 kwietnia - 12 czerwca 1966 r. W Muzeum Żydowskim w Nowym Jorku zorganizowane przez muzealnego kustosza malarstwa i rzeźby, Kynastona McShine'a i Malarstwo systemowe, w Muzeum Solomona R. Guggenheima, którego kuratorem jest Lawrence Alloway, także w 1966 r., Które prezentowało abstrakcję geometryczną w amerykańskim świecie sztuki poprzez płótno kształtowane, pole barwne i malarstwo twarde. Po tych wystawach i kilku innych powstał ruch artystyczny zwany sztuką minimalną.

Malarstwo minimalistyczne na sprzedaż w Knickknacks.pl

Interesuje Cię minimalistyczny wystrój wnętrz? Obrazy z naszej kolekcji z pewnością idealnie dopełnią Twój dom. Nasze prace dopełnią styl pokoju i pokażą, że mniej znaczy więcej

Obrazy minimalistyczne

Aktywne filtry