Obrazy impresjonistyczne, impresje na sprzedaż w Knickknacks.pl. Zapraszamy do obejrzenia najpiękniejszych pejzaży, portretów, martwej natury, aktów kobiecych, abstrakcji i wielu innych. Niezwykłe obrazy młodych polskich artystów.

Filtruj według

Wysokość

Wysokość

Szerokość

Szerokość

Orientacja

Orientacja

Obrazy impresjonistyczne

Malarstwo impresjonistyczne - historia

Impresjonizm to XIX-wieczny ruch artystyczny charakteryzujący się stosunkowo małymi, cienkimi, ale widocznymi pociągnięciami pędzla, otwartą kompozycją, naciskiem na dokładne odwzorowanie światła w jego zmieniających się cechach (często akcentujących efekty upływu czasu), zwykłą tematyką, włączeniem ruchu jako kluczowego elementu ludzkiej percepcji i doświadczenia oraz niezwykłych kątów widzenia. Impresjonizm narodził się z grupą artystów z Paryża, których niezależne wystawy uwydatniły ich w latach 70. i 80. XIX wieku.

Impresjoniści stanęli w obliczu ostrej opozycji ze strony tradycyjnej społeczności artystów we Francji. Nazwa stylu pochodzi od tytułu dzieła Claude'a Moneta, Wrażenie, soleil levant (Wrażenie, Wschód słońca), które sprowokowało krytyka Louisa Leroya do ujęcia tego terminu w satyrycznej recenzji opublikowanej w paryskiej gazecie Le Charivari.

Po rozwoju impresjonizmu w sztukach wizualnych nastąpiły wkrótce analogiczne style w innych mediach, które stały się znane jako muzyka impresjonistyczna i literatura impresjonistyczna.

Obrazy impresjonistyczne na sprzedaż w Knickknacks.pl

Istotą impresjonizmu jest uchwycenie atmosfery natury w naturalnych realistycznych warunkach. Właśnie dlatego impresjonistyczni malarze malowali na miejscu i na słońcu. Malowanie w słońcu i bezpośredniej percepcji jest subtelnie bardzo potężne. Światło słoneczne jest zdecydowanie najlepszym światłem nie tylko pod względem fizycznym, ale także poznawczym i psychologicznym. Obrazy stworzone przez naszych artystów sprowadzą ducha chwili do Twojego domu.

Obrazy impresjonistyczne

Aktywne filtry