Grafika i Rysunek w Knickknacks.pl

Ilustracje i rysunki

Rysunek

forma sztuki wizualnej, w której osoba używa różnych narzędzi rysunkowych do zaznaczania papieru lub innego dwuwymiarowego medium. Instrumenty obejmują ołówki grafitowe, długopis i tusz, różne rodzaje farb, pędzle tuszem, kredki, kredki, węgiel drzewny, kreda, pastele, różnego rodzaju gumki, markery, rysiki i różne metale (np. Silverpoint). Rysowanie cyfrowe polega na używaniu komputera do rysowania. Typowe metody rysowania cyfrowego obejmują rysik lub palec na urządzeniu z ekranem dotykowym, rysikiem lub palcem do płytki dotykowej lub w niektórych przypadkach na myszy. Istnieje wiele programów i urządzeń cyfrowych.

Przyrząd do rysowania uwalnia niewielką ilość materiału na powierzchnię, pozostawiając widoczny ślad. Najczęstszym nośnikiem do rysowania jest papier, chociaż można użyć innych materiałów, takich jak karton, drewno, plastik, skóra, płótno i deska. Tymczasowe rysunki mogą być wykonane na tablicy lub białej tablicy lub prawie na czymkolwiek. Medium było popularnym i podstawowym środkiem publicznego wyrazu w całej historii ludzkości. Jest to jeden z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów przekazywania pomysłów wizualnych. Szeroka dostępność narzędzi rysunkowych sprawia, że ​​rysowanie jest jednym z najpopularniejszych zajęć artystycznych.

Oprócz bardziej artystycznych form, rysunek jest często używany w ilustracji handlowej, animacji, architekturze, rysunku technicznym i technicznym. Szybki, odręczny rysunek, zwykle nie będący gotową pracą, jest czasami nazywany szkicem. Artysta uprawiający lub zajmujący się rysunkiem technicznym można nazwać kreślarzem, rysownikiem lub rysownikiem.

Ilustracje i rysunki

Aktywne filtry