Abstrakcjonizm, Malarstwo abstrakcyjne młodych polskich artystów. U nas znajdą Państwo abstrakcje, obrazy na płótnie, i nie tylko. Zapraszamy, nasza niezwykła sztuka czeka na Państwa w niskich cenach. Posiadamy abstrakcje geometryczne i nie tylko.

Obrazy abstrakcyjne

Malarstwo abstrakcyjne - abstrakcjonizm

Historia malarstwa abstrakcyjnego

Sztuka abstrakcyjna to ruch, który rozwinął się pod koniec XIX wieku w okresie wielkich zmian naukowych i intelektualnych. Malarstwo figuratywne stało się przestarzałe, gdy artyści szukali bardziej swobodnego sposobu ekspresji artystycznej. Malarstwo abstrakcyjne polega na pobieraniu elementu ze świata rzeczywistego i reprezentowaniu go w obrazie, ale w sposób uproszczony lub zreorganizowany, w celu podkreślenia przesłania, emocji lub własnej wersji rzeczywistości artysty. Malarstwo abstrakcyjne ma swoje początki w impresjonizmie i kubizmie, ruchach, które już zapoczątkowały znaczny odejście od rozpoznawalnych form. Abstrakcyjne obrazy Kandinsky'ego, Malewicza i Delaunaya jako pierwsze zgłębiały „czystą abstrakcję”. W malarstwie abstrakcyjnym często występują intensywne kolory oraz formy liniowe i geometryczne. Malarstwo abstrakcyjne jest również terminem, który może być używany w przypadku obrazów monochromatycznych: obrazów całkowicie pokrytych jednym kolorem. Artysta Yves Klein badał bogactwo chromatyczne koloru niebieskiego w swoich dużych abstrakcyjnych obrazach, podczas gdy obrazy włoskiego artysty Lucio Fontana koncentrowały się na kolorze żółtym lub czerwonym. Słynny francuski malarz, Pierre Soulages, pracował prawie wyłącznie z czernią.

Kup abstrakcyjny obraz w Knickknacks.pl

Kiedy coś istnieje tylko w ideach i nie ma konkretnego ani fizycznego istnienia, jest to określane jako sztuka abstrakcyjna. Jeśli widzimy pogląd artysty, jest to sposób na przedstawienie czegoś, co nie jest obrazowe dla prawdziwego świata, poprzez osiągnięcie go za pomocą kształtów, kolorów i tekstur.

Sztuka abstrakcyjna czasami opiera się na prawdziwych przedmiotach, żywych istotach, krajobrazach lub czymkolwiek, co widzimy wokół siebie. Przedstawia te rzeczy w uproszczony i schematyczny sposób zniekształcając rzeczywistość, w przeciwieństwie do tradycyjnej formy sztuki. Możemy to zrozumieć dzięki pracom słynnego Vincenta Van Gogha, który wierzył, że wszystko, co widać gołym okiem, nie obejmuje tylko natury. To daleko poza. Styl, z którym możemy się zapoznać, to postimpresjonizm.

Sztuka abstrakcyjna wpłynęła na wiele ruchów artystycznych, takich jak ekspresjonizm abstrakcyjny, sztuka minimalna i sztuka konceptualna. Do dziś obrazy w stylu abstrakcyjnym są bardzo popularne wśród artystów. Nasz serwis skupia wielu artystów, którzy poprzez swoje abstrakcyjne obrazy wykazują wielkie poczucie swobody artystycznej. Nasze obrazy abstrakcyjne są wyjątkowe i wykonane ręcznie. Przyjdź i odkryj różnorodność współczesnej sztuki abstrakcyjnej na Knickknacks.pl!

Obrazy abstrakcyjne

Aktywne filtry