Akwarele, Malarstwo akwarelowe od młodych polskich artystów. U nas znajdą Państwo pejzaże, akty, martwe natury i nie tylko. Zapraszamy, nasza unikalna sztuka czeka na Państwa w świetnych cenach. Posiadamy abstrakcje, impresje, i wiele innych.

Filtruj według

Wysokość

Wysokość

Szerokość

Szerokość

Orientacja

Orientacja

Akwarele

Malarstwo akrylowe

Piękno i wyjątkowość akwareli leży w jej właściwościach, z których każda zawiera cechy niespotykane w żadnym innym medium malarskim. Kolory są tak przezroczyste, że wizualnie wydają się świecić na papierze, podczas gdy inne osadzają się na wzgórzach i dolinach twojego papieru.

Historia malarstwa akwarelowego 

Malarstwo akwarelowe jest bardzo stare, być może pochodzi z malowideł jaskiniowych paleolitycznej Europy i jest używane do ilustracji rękopisów przynajmniej od czasów egipskich, ale szczególnie w średniowieczu europejskim. Jednak jego ciągła historia jako medium artystycznego zaczyna się od renesansu. Niemiecki artysta północnego renesansu Albrecht Dürer (1471–1528), który namalował kilka pięknych akwareli botanicznych, przyrodniczych i krajobrazowych, jest powszechnie uważany za jednego z pierwszych przedstawicieli akwareli. Ważną szkołę malarstwa akwarelowego w Niemczech prowadził Hans Bol (1534–1593) w ramach renesansu Dürera. Polega na stosowaniu pigmentów zawieszonych w wodzie, co nadaje farbie jej półprzezroczysty efekt. Użyty pigment jest czysty, więc kolor ma jasną i żywą jakość. Akwarelę stosuje się głównie w Azji, zarówno w portretach, jak i kaligrafii. Kolorową akwarelę stosowali znani artyści, tacy jak William Turner, angielski akwarelista, który uczynił akwarelę preferowanym sposobem przedstawiania krajobrazów i zmieniających się zmian światła. W XVIII wieku popularność akwareli stała się bardziej rozpowszechniona, szczególnie w Anglii. W tym czasie był używany do topografii i głównie scen podróżniczych. W XX wieku stał się bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych, dzięki czemu artyści mogli rozwijać swoje akwarele w swoim własnym, niepowtarzalnym stylu. Akwarela jest zwykle nakładana na papier, ponieważ ma zdolność do pochłaniania wody, a czasami na płótnie.

Kup akwarelę w Knickknacks.pl

W naszym serwisie międzynarodowa selekcja wschodzących i uznanych artystów pokazuje niesamowitą różnorodność nowoczesnej i współczesnej akwareli. Dziś  Knickknacks.pl jest jedną  z najlepszych galerii, w których można kupić akwarele online: przyjdź i odkryj dzięki bogactwu i różnorodności współczesnych dzieł akwareli.

Akwarele

Aktywne filtry