Obrazy akrylowe na płótnie na sprzedaż w Knickknacks.pl. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi obrazami wykonanymi przy pomocy farb akrylowych.

Obrazy akrylowe

Historia malarstwa akrylowego

Malarstwo akrylowe to stosunkowo nowa sztuka malarska, która pojawiła się w połowie XX wieku i zmieniła kody malarskie. Jest to technika o wyjątkowych właściwościach, która zrewolucjonizowała twórcze możliwości artystów. Farba akrylowa wykonana jest z żywicy syntetycznej na bazie wody, która wiąże pigmenty. Ta kompozycja farby akrylowej nie jest chemiczna i może być nakładana na wiele podłoży, przy użyciu wielu narzędzi i bardzo szybko wysycha. Farbę akrylową można również łatwo modyfikować za pomocą wody, aby uzyskać efekt przezroczystości lub stworzyć niepowtarzalną teksturę; dlatego farba akrylowa jest często nazywana uniwersalną techniką. Jest to materiał, który dobrze wytrzymuje przez długi czas, ponieważ kolor nie matowieje. Akryl był używany przez wielu artystów, w tym przez kilku znanych artystów popartowych, takich jak Andy Warhol, który używał jasnych kolorów w swoich akrylowych portretach. Artyści z ruchu ekspresjonizmu abstrakcyjnego, tacy jak Ellsworth Kelly i Mark Rothko, również tworzyli kolorowe obrazy abstrakcyjne przy użyciu akrylu na płótnie.

Kup obraz akrylowy na Knickknacks.pl

Obecnie akryl jest techniką często stosowaną przez artystów, a nasz serwis jest jednym z najlepszych miejsc do kupowania obrazu akrylowego online. Reprezentujemy artystów, którzy odkrywają potencjał artystyczny tej techniki we współczesnych obrazach akrylowych. Akryl służy również do tworzenia prac mieszanych z kolażem, fotografią lub rysunkiem, połączonych na tym samym płótnie. Knickknacks.pl pozwala odkryć wielką różnorodność nowoczesnych i współczesnych prac akrylowych.

Różnice między farbą akrylową a farbą olejną

Nośnikiem i środkiem wiążącym farb olejnych jest olej lniany (lub inny olej suszący), podczas gdy farba akrylowa ma wodę jako nośnik emulsji (zawiesiny) polimeru akrylowego, który służy jako środek wiążący. Tak więc farba olejna jest nazywana „na bazie oleju”, podczas gdy farba akrylowa jest „na bazie wody” (lub czasami „na bazie wody”).

Główną praktyczną różnicą między większością farb akrylowych i olejnych jest nieodłączny czas schnięcia. Oleje dają więcej czasu na mieszanie kolorów i nakładanie równomiernych szkliw na malowanie. Ten wolno schnący aspekt oleju może być postrzegany jako zaleta dla niektórych technik, ale utrudnia artyście próbę szybkiej pracy. Szybkie odparowanie wody ze zwykłych warstw farb akrylowych można spowolnić za pomocą opóźniaczy akrylowych. Zwalniaczami są na ogół glikol lub dodatki na bazie gliceryny. Dodanie opóźniacza spowalnia szybkość parowania wody.

Farby olejne mogą wymagać użycia rozpuszczalników, takich jak spirytus mineralny lub terpentyna, w celu rozcieńczenia farby i oczyszczenia. Rozpuszczalniki te mają na ogół pewien poziom toksyczności i często uważa się je za niewłaściwe. Stosunkowo niedawno opracowano farby olejne mieszające się z wodą do użytku artystów. Z czasem farby olejne stają się coraz bardziej żółte i kruche; tracą wiele ze swojej elastyczności w ciągu kilku dekad. Ponadto należy zastosować zasady „tłustego nad chudego”, aby zapewnić trwałość powłok malarskichzasady „tłustego nad chudego”, aby zapewnić trwałość powłok malarskich.

Obrazy akrylowe

Aktywne filtry